Prvý ročník súťaže s názvom Creathon, v rámci konferencie eskills, organizovaný spoločnosťou Cisco sa samozrejme nezaobišiel bez účasti členov CNL, a to rovno v dvoch tímoch! Samotná súťaž prebiehala počas dní 19. až 20.10.2016 v priestoroch Grandhotela Hilton v Bratislave. Miesto Bratislava ale nebolo jediné ktoré bolo do danej súťaže zapojené! Súťažilo sa totiž priamo v troch európskych mestách, a to Berlín a Rím súčasne, za použitia telekonferenčných systémov

Prvý tým zložený z členov Chudáčik, Deák a Zima sa predstavili s projektom inteligentnej ulice s názvom InteliStreet, vďaka ktorej bolo možné zvýšiť bezpečnosť chodcov na priechodoch pre chodcov. Druhý tým zložený z členov Vápeník a Maják úspešne prezentovali svoj projekt FoodWaste ktorého výsledkom sú spôsoby ako šetriť potravinami, ktorých je na celom svete značný nedostatok.

Prvý deň súťaže sa niesol v znamení prezentácií a prednášok mentorov na tému Internetu vecí. Pointou riešenia jednotlivých projektov bolo teda riešenie akýchkoľvek problémov dnešnej doby s využitím paradigmy IoT. Jednotlivé tímy boli rozdelené do družstiev organizátormi, kde na konci dňa mali prezentovať svoj nápad a teda problém, ktorý dokázali zaadresovať.

Druhý deň sa niesol v znamení tímových sedení vďaka ktorým vznikali prezentácie a výsledné koncepty jednotlivých riešení. Po dokončení projektov nasledovali prezentácie navrhnutých riešení, na základe ktorých bol určený víťaz národného kola. Paralelne s Bratislavou sa rovnaký scenár odohrával aj v už spomenutých dvoch ďalších európskych mestách. Na základe hodnotenia odbornou porotou postúpila najlepšia prezentácia z každého mesta do samotného finále. Celkovo prvé miesto obsadili súťažiaci z Ríma s projektom na záchranu utečencov s využitím dronov. Víťazom, samozrejme, gratulujeme!