V týždni od 2.-6. marca 2020 sa pod dohľadom Laboratória počítačových sietí (KPI) Technickej univerzity v Košiciach uskutočnil Jarný IT tábor pre deti druhého stupňa základných škôl. Mali sme možnosť uvítať 21 detí, ktoré čakal naozaj pestrý program. Tento IT tábor mal podnázov „Nebojte sa vedy“ a predstavil deťom čo ich čaká na vysokej škole, prípadne aké úlohy riešia vedci a pedagógovia TUKE.

  • Pondelok sme začali vytváraním 3D modelov a ich tlačou na 3D tlačiarni, popoludní sme spoznávali pod vedením Ivany Novákovej z APONI čaro virtuálnej a rozšírenej reality.
  • Utorok sme navštívili Slovenské technické múzeum a Virtuálnu jaskyňu v Laboratóriu LIRKIS (KPI FEI).
  • V stredu mali naši mladí návštevníci možnosť spoznať ako funguje pasívny domček, testovanie stavebných materiálov, programovanie hry Minecraft na Raspberry Pi, či prehliadnuť Prototypové centrum (SjF).
  • Štvrtok sme programovali s Mirekom Biňasom microbit-y, či s Mirom Murínom vyvíjali mobilné aplikácie pre Android.
  • Piatok bol úplne parádny a vyskúšali sme s Ivanou Novákovou prácu záchranára – s využitím modernej IT techniky sme bojovali proti korona vírusu na TUKE :-).

Tábor bol realizovaný v priestoroch Katedry počítačov a informatiky (FEI) a v Univerzitnom vedeckom parku TECHNICOM (https://www.uvptechnicom.sk/).

Deti zhodnotili, že to bolo úplne parádny tábor a my sa z toho tešíme. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa do priebehu projektu zapojili. A samozrejme projektu IT akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie, ktorí nám to umožnil realizovať.