09. máj. 2018 
Univerzitnej knižnici Technickej univerzity v Košiciach

Namakaný deň je taký deň, kedy nepôjdeš ani do školy, ani do práce, ale spolu s ostatnými flákačmi makačmi ako si ty, sa stretnete v knižnici Technickej univerzity v Košiciach na prednáškach a workshop-och venovaných mikrokontrolérom ako je Arduino alebo ESP8266, minipočítaču Raspberry PI, problematike IoT, hardvérovým hračkám a softvérovému vývoju pre embeded zariadenia.

Ak sa chcete aktívne zúčastniť akcie a ostatným makačom niečo namakané povedať, alebo im ukázať vami vytvorené namakané vecičky, alebo skupinu mladých makačov by ste chceli niečo namakané naučiť, neváhajte a vyplňte tento namakaný formulár.

Pre koho je Namakaný deň určený?

Podujatie je určené pre kohokoľvek, kto sa chce o ArduineRaspberry PI a IoTniečo dozvedieť alebo chce naopak odovzdať svoje skúsenosti ďalej. Je jedno, či si študent alebo učiteľ. Či si IT profesionál alebo manažér. Alebo… alebo ani nevieš, čo také ArduinoRaspberry PI a IoT je. Ak sa chceš niečo dozvedieť alebo naučiť, príď! Namakaný deň bude presne taký, aký si ho spravíme.

Je potrebné sa na akciu niekde nejak registrovať?

Nie – ak chceš prísť, tak príď. Nikde sa kvôli tomu registrovať nemusíš, pretože vstup na akciu ako aj na jednotlivé prednášky je úplne voľný. Ak by si sa však chcel zúčastniť niektorej tvorivej dielne, registrovať sa musíš. Počet miest na každú jednu dielňu je totiž obmedzený.

Čo môžeš počas Namakaného dňa robiť?

Takmer čokoľvek. Môžeš zájsť na niektorú z prednášok, na ktorých sa môžeš niečo naučiť. Na tvorivých dieľňach si zasa môžeš prakticky vyskúšať niečo s Arduinom, Raspberry PI prípadne inou vývojovou doskou či namakaným softvérom. Môžeš sa prísť pozrieť do Show Room-u, kde budú pripravené hotové projekty zrealizované s Arduinom a ľudia, ktorí ich vytvorili sa ti určite radi pochvália so svojimi skúsenosťami. Alebo využi čas na pokecanie a nadviazanie nových kontaktov.

Som makač (z angl. maker). Mohol by som sa do prípravy podujatia zapojiť?

Jasné! Ak by si sa chcel akokoľvek aktívne zapojiť do prípravy alebo priebehu podujatia, napíš na niektorý z našich kontaktov. Ak máš však priamo námet na prednášku alebo tvorivú dielňu, vyplň prosím tento namakaný formulár. Detaily dohodneme v ďalšej komunikácii.

A ešte jedna slovenská – koľko ma to bude stáť?

Na rýdzo slovenskú otázku patrí samozrejme len rýdzo slovenská odpoveď – tvoja účasť na akcii ťa nebude stáť ani forint! Stačí len tvoja chuť sa zúčastniť a niečo nové sa naučiť.